
Ahogy a nyaralás alatt a vízben lubickoló gyermekeket figyeltem, azt láttam, hogy több időt töltenek a víz alatt, s csak levegőt venni jönnek a vízfelszínre. Biztosan már ti is tapasztaltátok, hogy egy ilyen lubickolós nap után hamarabb elalszanak, mintha a víz kiszívta volna az erejüket.
A légzésfigyelést a vakáció alatt is csodásan lehet gyakorolni. A paraszimpatikus idegrendszert, ami nyugalmunkért felelős, a lelassítást, az elcsendesedést segíti, a légzésfigyelés rendszeres gyakorlásával megtanulhatjuk bekapcsolni.
Doboz vagy négyes légzés a vízben:
Vegyünk egy mély levegőt, majd merüljünk a víz alá. Tartsuk benn a levegőt, majd buborékolva fújjuk ki, így lemerülünk a vízfenék felé. Ezt követően irány a vízfelszín egy újabb mély lélegzetvételért! A lényeg, hogy minden szakasznak (belégzés, benntartás, kilégzés, kint tartás) adjunk ugyanannyi időt, 3-4 vagy akár több másodpercet.
Ez a légzéstechnika a parton is gyakorolható, ha valamilyen okból éppen nem merülhetünk. Nevéhez híven ilyenkor egy dobozt, négyzetet képzeljünk el magunk elé, s az említett négy szakasz mindegyikénél lassan kövessük a doboz egy-egy oldalát saroktól sarokig, míg körbe nem érünk. Egy doboz egy légzésciklusnak felel meg.
A négyes légzés erősíti az idegrendszert, tehát szuper ezzel játszani a medencében, usziban, tóban és ezért is tanítunk légzéstechnikákat az óráinkon a gyerekeknek, szülőknek.
Lehet, hogy más is szívesen olvasná?