
Hogyan tudunk egymásra hangolódni?
Olyan jó érzés, amikor a gyerekekkel békében egymásra hangolódunk, az élet simább, könnyedebb. A tapasztalat azt mutatja, hogy ehhez nekünk kell megtenni az első lépést, mert sajnos a gyerekek az idegességünkre is könnyen ráhangolódnak. Az év közbeni pörgésben és logisztikázásban azonban sokszor nagyon nehéz lelassítani az eseményeket és a saját reakcióinkat. Az összehangolódáshoz arra van szükség, hogy tudjunk figyelni magunkra és a másikra. Fontos, hogy észrevegyük, hogy mire ugrunk vagy mitől esünk kétségbe. Így az első reakciónkat elengedve megláthatjuk a gyermek viselkedése mögötti érzéseket, szükségleteket és szándékokat. Ha ezt tesszük, sokkal tisztábbá válik, hogy hogyan is lehet egy-egy helyzetet békésebben megoldani. Ennek eredményeképpen összehangoltabban, jobb kedvűen tudunk együtt lenni, a gyerekek is együttműködőbbé válnak.
A meditáció tanításával segítünk abban, hogy a szülők és gyermekek képessé váljanak az egymásra hangolódásra. Az év során a csoportjainkban alkalom nyílik majd lelassulni, magunkra figyelni. Az elmúlt év tapasztalata, hogy szülők és gyerekek sok örömteli pillanatot éltek át a foglalkozásokon. Többen jelezték, hogy nyugalmat hoztak a napjaikba, segítettek kiszállni a mókuskerékből, szülők és gyerekek másképpen, nyitottabban tudtak együtt lenni. A gyermekek is mondták nekünk, hogy mennyi szorongást el tudtak engedni. Többen azóta is meditálnak, vagy várják a következő csoportot.
Ezek hamarosan indulnak is! Készüljenek a szülők, utána pedig a gyerekek, kicsik és nagyok.!
Addig is viszont a szeptemberi szervezős, feszített hetekben picit ki tud minket lazítani, ha megragadjuk a lehetőséget egy kis hangolódásra: a ladbázás, a dobolás, a táncolás, éneklés vagy közös festegetés mind játékos lehetőségek az ellazulásra és összehangolódásra.
Tartsatok ki, hamarosan indulunk!
Jelentkezni lehet: csaladimeditacio@gmail.com
Lehet, hogy más is szívesen olvasná?